Przewodnik turysty - Gospodarstwo agroturystyczne

Powrót do przewodnika turysty

Gospodarstwo Agroturystyczne - powrót do przeszłości

Będąc małą dziewczynką spędzałam każde wakacje na wsi. To, co przydarza nam się w dzieciństwie, zostaje w naszej pamięci do końca życia. Teraz mieszkając w mieście marzę o powrocie do tamtych chwil i miejsc. Poznań, Kraków czy Warszawa to synonimy pośpiechu, trudno znaleźć w tych wielkich miastach ciche i spokojne miejsca, gdzie słychać śpiew ptaków i szum drzew.

Gospodarstwa agroturystyczne to magiczne miejsca, w których my - dorośli, znów możemy poczuć się dziećmi, napić się mleka prosto od krowy, skosztować pierogów, które kiedyś pomagało lepić się babci, a nawet nauczyć się jeździć konno.

Długo szukałam miejscowości, której klimat choć na chwilę pozwoli mi oderwać się od tej szarej codzienności. Mamy jesień więc wczasy w górach będą idealne. Jestem studentką - trzeba szukać agroturystyki, która oferuje tanie noclegi. Ale gdzie szukać? Oczywiście, że w internecie.

Gospodarstwo agroturystyczne „Raj Helmuta” w miejscowości Raba Wyżna znalazłam na portalu turystycznym Wiemdokąd.pl i od razu zapragnęłam tam pojechać. Bieszczady to raj na ziemi! Widoki jak z obrazów najwybitniejszych malarzy, orzeźwiające górskie powietrze i pyszne domowe obiady, to wszystko w jednym miejscu. Nie trzeba lecieć na koniec świata, wczasy w Polsce mogą być równie niesamowite.

Weekend w górach mam już niestety za sobą, chwile spędzone w gospodarstwie agroturystycznym „Raj Helmuta” na długo zostaną w mojej pamięci. Cel osiągnięty, znów poczułam się jak dziecko. Teraz marzy mi się wypoczynek nad morzem. Już niedługo (pewnie za dziesięć lat) odwiedzę województwo zachodniopomorskie. Czy tam też będzie równie pięknie? Zaszaleję i pozwolę sobie na luksusowy wypoczynek. Może wynajmę apartament w hotelu, pójdę do spa, na basen, a wieczorem do eleganckiej restauracji w Międzyzdrojach? Może pojadę do Hotelu „Lidia” w Darłówku i oddam się w ręce profesjonalnych masażystów? Nie… Poczekam aż mój chłopak zacznie zarabiać miliony i mnie zaprosi na wakacje we Francji, wczasy w Austrii lub... weekend nad jeziorem w Skorzęcinie.