Przewodnik turysty - Krynica-Zdrój Pensjonat Witoldówka

Powrót do przewodnika turysty

Krynica-Zdrój: Pensjonat Witoldówka

Krynica-Zdrój to miasto, które odwiedzają turyści z całego kraju. Jest tutaj milion pensjonatów, kwater, hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Kiedy lekarz zalecił mi wypoczynek w tej miejscowości uzdrowiskowej byłam przerażona. Co, gdzie, jak, za ile? Wybór był ogromy więc szybko wzięłam się do roboty. Znacznie zawęziłam sobie listę obiektów, w których ewentualnie mogłabym się zatrzymać. Po pierwsze ma to być pensjonat, willa lub jakaś kwatera prywatna. Nie znoszę zatłoczonych hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Po drugie dobre położenie, noclegi blisko centrum, bo nie tylko przyjechałam na zabiegi, ale również miałam w planach zwiedzić Krynicę-Zdrój. Ostatnie i najważniejsze: komfortowe pokoje w niskiej cenie... Każdemu na tym zależy.

Pensjonat Witoldówka poleciła mi znajoma, która przyjeżdża do Krynicy-Zdroju co roku z rodziną i zawsze spędzają wczasy w tym samym ośrodku. Chwaliła dosłownie wszystko i rzeczywiście miała rację. Pensjonat położony jest w samym centru miasta i co ciekawe, wcale nie słychać gwaru i hałasu. Panuje tu cisza i spokój, a obsługa jest życzliwa i zawsze chętnie pomaga. Przez dwa tygodnie mieszkałam w pokoju jednoosobowym z łazienką. Spędzając gdzieś wczasy zawsze zwracam uwagę na to, czy w danym ośrodku mają pokoje z łazienką. W końcu to ma być udany i komfortowy wypoczynek.

Sama Krynica-Zdrój to naprawdę piękna miejscowość i wszyscy, którzy mają problemy zdrowotne powinni tutaj przyjechać. W uzdrowisku leczone są choroby układu trawiennego, układu moczowego, układu krążenia oraz przemiany materii. Kilka dni w tym miejscu i człowiek od razu czuje się lepiej. Warto tu również przyjechać z przyjaciółmi lub rodziną. Zwłaszcza zimą miejscowość wygląda magicznie. Ferie w mieście Krynica-Zdrój to świetna okazja, by nauczyć się jeździć na nartach. Są tutaj zróżnicowane trasy narciarskie więc zarówno początkujący jak i profesjonaliści będą zadowoleni. Można tu również zobaczyć wiele ciekawych miejsc i zabytków. Każda restauracja serwuje pyszne potrawy z różnych zakątków świata. Jeśli macie w domu niejadka, zabierzcie go do którejś knajpki lub restauracji w Krynicy-Zdroju, albo zamieszkajcie w Pensjonacie Witoldówka. Podają tutaj najpyszniejsze na świecie dania kuchni staropolskiej. Nie jest to miejsce, w którym człowiek się nudzi, ale oczywiście może poleniuchować – od tego w końcu są wczasy. Jednak piękne górskie krajobrazy długo nie pozwalają siedzieć w miejscu. Będąc w miejscowości Krynica-Zdrój grzechem byłby nadmiar lenistwa.