Przewodnik turysty - Lofty
Powrót do przewodnika turysty

Lofty – noclegi dla wymagających

Nie miałam pojęcia, że istnieje coś takiego jak lofty. Mieszkania w dawnych pomieszczeniach przemysłowych to rewelacyjny pomysł. Jeśli ktoś chce zamieszkać w odnowionym budynku z historią to lofty są stworzone właśnie dla niego. Nowoczesność, styl, oryginalność i wysoki standard – w tych właśnie słowach można scharakteryzować te mieszkania.

W Łodzi, Poznaniu, Warszawie czy we Wrocławiu zaczęto przekształcać stare fabryki na wyjątkowe hotele. Na szczególną uwagę zasługuje Aparthotel we Włocławku, który powstał w budynku starej piecowni, dzięki czemu nie tylko wykorzystano i zagospodarowano stare, nieużywane miejsce, ale też nadano mu wyjątkowy charakter, co sprawiło, że stara piecownia stała się elegancką wizytówką Włocławka. Wszystkie apartamenty w Aparthotel są bardzo dobrze wyposażone, co jest niezmiernie ważne. W pełni wykorzystano potencjał piecowni. Postawiona zarówno na styl jak i na komfort gości.

Wyjątkowym miejscem, które samo w sobie jest atrakcją turystyczną jest Hostel Patria Boutique w Katowicach. Obiekt nie powstał w starej fabryce, ale jest równie niepowtarzalny. Siedmiu młodych twórców zaprojektowało siedem stylowych pokoi w starej XIX wiecznej kamienicy. Goście mogą spędzić tyle dni, ile tylko sobie życzą, w którymś z tych niepowtarzalnych pokoi. Jeśli jesteście artystami i szukacie natchnienia, w Patria Boutique wena was nie opuści. A jeżeli chcecie po prostu wypocząć i zregenerować siły w niebanalnym pensjonacie, to również jest idealne dla was miejsce.

Jeśli wybieramy się gdzieś na wczasy to nasz komfort powinien być priorytetem. Szukając miejsc noclegowych powinniśmy stworzyć sobie listę rzeczy, które cenimy i chcielibyśmy żeby znalazły się w naszym hotelu czy pensjonacie. Nie oszczędzajmy, w końcu to nasze wakacje. Zadbajmy o to, by były wyjątkowe i niezapomniane. Nawet jeśli nastawiacie się na zwiedzanie miasta i aktywne spędzanie wolnego czasu, lepiej jest wrócić wieczorem do pokoju z wygodnym łóżkiem i stylowo urządzonym wnętrzem. Hotel może też okazać się ciekawym i godnym uwagi miejscem.