Przewodnik turysty - Piechowice Huta Julia

Powrót do przewodnika turysty

Wycieczka szkolna do Huty Julia w Piechowicach

Od wielu lat uczę matematyki w gimnazjum. Jestem nie tylko wykładowcą, ale też wychowawcą. Chcę, by nauka była dla uczniów przyjemnością. Staram się w ciekawy sposób prowadzić lekcje, ale też organizować rozmaite wycieczki. Nie jest to proste, bo każdy z tych młodych ludzi ma inne zainteresowania i pasje. Jednym wystarczy wyjazd do kina, inni chcą zobaczyć produkcję bombek. W tym roku przygotowałam dla nich prawdziwą niespodziankę. Huta Julia w miejscowości Piechowice to niezwykłe miejsce, łączy w sobie naukę i wiele rozrywek. Uczniowie mają okazję zobaczyć na własne oczy, jak tworzone są kryształy. Rewelacyjny pan przewodnik opowiedział klasie o historii tego miejsca, pokazał piec hutniczy, ale najciekawsze i najbardziej zainteresowała moich uczniów, prezentacja ręcznego zdobienia szkła kryształowego. Chłopcy byli zachwyceni też zabytkowe maszyny, które mieliśmy okazję zobaczyć.

W Hucie Julia organizowane są warsztaty dla dzieci powyżej czwartego roku życia. Na mini urządzeniach maluchy mają okazję poznać cały proces produkcji. W hucie tworzone są prawdziwe arcydzieła. Kieliszki, wazony, dzbanki, misy... Wszystko równie piękne i niepowtarzalne. Trudno uwierzyć, że wszystkie te przedmioty tworzą ludzie. Każda z nas, opiekunek, chciała mieć choć malutki kieliszek u siebie w domu. Na szczęście Huta Julia ma też swój sklep firmowy i wszyscy mogli spełnić swoje małe marzenie. Jeśli planuje ktoś wycieczkę do Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry lub okolic, grzechem jest nie odwiedzić miejscowości Piechowice. Tym bardziej, że zarówno mali jak i dorośli turyści na pewno będą zachwyceni.

W Piechowicach jest również wiele innych ciekawych atrakcji, między innymi szlaki turystyczne oraz zabytki. Nauczyciel, który organizuje wycieczkę musi zadbać o każdy szczegół, zaplanować każdą atrakcję. Województwo dolnośląskie to idealne miejsce na wczasy dla grupy zorganizowanej. Uczniowie docenią nie tylko piękno przyrody, ale poznają inną kulturę, region i ludzi. Każde z miast w tym województwie ma w sobie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, a przy tym czeka tutaj na turystów wiele rozrywek. Góralska kuchnia, rękodzieło, spacery, ogniska, przejażdżki bryczką i liczne muzea to tylko niektóre z nich. Jeśli miałaby udzielić jakiejś rady innym nauczycielom, którzy planują wycieczkę szkolną, to poleciłabym im góry.